Articole

Vizitele apartinătorilor vor fi oprite, pentru protejarea pacientilor internati

Vizitele aparţinătorilor vor fi oprite, pentru protejarea pacienţilor internaţi.

Considerând circumstanţele actuale, cu privire la răspândirea virusului COVID-9, Guvernul României a stabilit, prin Ordonanţa de Urgenţă nr. 21/2004, coroborată cu Hotărârea nr.3 a Comitetului Naţional pentru Situaţii de Urgenţă (CNSSU), o serie de măsuri cu scopul protejării pacienţilor internaţi.

Astfel, pentru că starea de sănătate a acestora este deja fragilă și prezintă un risc crescut de complicaţii, conducerea Grupului Monza a luat decizia de a opri vizitele aparţinătorilor în spital.

Această măsură este valabilă până la data de 31 martie, cu posibilitatea de prelungire.

Consultaţiile din Ambulator ramân valabile, conform programărilor efectuate în prealabil.