Articole

Clarificarea informaţiilor cu privire la transferul pachetului majoritar de acţiuni al Grupului Ares

Grupul Monza dorește să clarifice informaţiile apărute în presă, cu privire la transferul pachetului majoritar de acţiuni al Grupului Ares, operaţiune despre care noi nu cunoaștem detalii. Dorim să precizăm că pachetul acţionar majoritar al centrelor medicale în care societăţile Ares își desfășoară activitatea, și în mod specific în cadrul Spitalului Monza București, Centrele Monza-Ares Constanţa și Spitalul Monza-Ares Cluj sunt deţinute în mod integral de Grupul Monza România și nu fac, evident, obiectul niciunei operaţiuni de cesiune.

Grupul Ares, ca și alte centre din interiorul spitalelor noastre, sunt doar colaboratori, prestatori de servicii medicale.

Prin acest comunicat dorim să clarificăm o confuzie creată în media.

Luca Militello
CEO Grupul Monza